Yükleniyor...

Başkanın Mesajı

Global Plus Başkanın Mesajı

   Libya, Trablus maceramız 2005 yılında başladı. O yıllarda Trablus şehri inşaat- yapı malzemeleri sektöründe Libya’nın önde gelen şehri ve inşaat sektöründeki bu ihtiyaçların büyük bir bölümü Trablus şehrinden karşılanıyordu. Yaptığımız gözlemler ve birçok müşterimizden edindiğimiz tecrübeye dayanarak Arap Dünyası’nın medikal sektöründe alımlar yaptığı ve günden güne bu alım hacminin büyüdüğünü tespitine vardık. Ve bu yönde çalışma ve analizlerimizi hızlandırarak  sektöre ilk girişimizi yaptık.

          Trablus Devlet Hastanesi’nin ihtiyaçlarını karşılamak adına ilk teklifimizi sunduk, ilk etapta bizden 5 adet ürün talebinde bulundular. Sektörde yeni olmamızın dezavantajlarını da aşarak Trablus Devlet Hastanesi’nin bu ihtiyaçlarını 1 ay gibi bir sürede Türkiye Cumhuriyeti’nden  temin ederek teslim ettik. Böylelikle uzun soluklu medikal sektöründeki yolculuğumuza ilk adımı atmış olduk.

         Takvimler 2008 yılını gösterdiğinde Türkiye ve Libya’da sektörün en ince ayrıntısını bilen ve tecrübeli bir kadromuz oluştu. Aslında tecrübe bilmediklerimizi yaşayarak edinilen bir durum değil miydi? Çok çalışarak bu ve üzerine koyarak, sürekli en iyi hedefleyerek birikimlerimizi hem sektöre hem de insanlara sunmaya çalıştık. Girdiğimiz kamu-kurum ve kuruluş ihalelerinde portföyümüzde iyi referanslar biriktirdik.

        2020 yılına merhaba demeye yaklaştığımız şu günlerde artık Ortadoğu bölgesinin tamamına medikal ürün sektöründe hizmet vermekteyiz. Geçen zaman zarfında bu noktaya gelmemizde etken nokta, gelişen ar-ge çalışmaları içerisinde var olmak  ve sürekli öğrenmeye istekli olmaktan geçiyor.

Davut Dede SAĞLAM / Yönetim Kurulu Başkanı