Yükleniyor...

Dermatoloji

Global Plus Dermatoloji

Dermatoloji

Dermokozmetik cilt sağlığı ve bakımı için kullanılan cilt bakım ürünleridir. Formüllerinin hazırlanma şekli ve üretim teknikleri dermatolojik testlerden geçerek bilimsel olarak kozmetik ürünlerinden ayrılır. İlaç gibi hazırlanıp ama ilaç olmayan ürünlerdir. Dermokozmetik cilt bakım ürünleri ciltte görülen kırışıklık, lekelenme, akne, sivilce, kızarıklık, sebum ve sarkma gibi sorunların hafiflemesi ve tekrar oluşmaması için kullanılan ürünlerdir. Bu ürünlerin genelinde kimyasal içerikler bulunmadığı için tercih edilmektedir. Formüllerinde doğal içerikler, yağlar ve bitkiler bulunmaktadır.

Cilt bakımında kullanılan ürünler cilt yaşlanması, cilt lekeleri, sivilce, akne, kırışıklık, selülit, çatlaklar, yağlı ve kuru cilt  gibi ürünlerin kullanıldığı dermokozmetik ürünlerdir.

Cilt uzun süre aynı özellikleri taşıyamaz. Yaş ilerlemesi, çevresel etkiler, serbest radikaller, stres ve düzensiz beslenme cildin değişmesine ve hasara uğramasına neden olur. Cilt tipinizi ve sorununuzu öğrendikten sonra ürünleri tercih etmenizi öneririz.